top of page

Gramatyka

Gramatyka angielska nie jest taka straszna jak Ci się wydaje. Jak to się mówi: nie taki diabeł straszny jak go malują - the Devil is not so black as he is painted. Pomożemy Ci po kolei, małymi krokami wdrożyć się w temat. Klikając w niebieską nazwę danego tematu np. Liczby, przekieruje Cię do filmiku z lekcją na YouTube. Wytłuszczony druk np.: Alfabet oznacza, że lekcja jest również na stronie z pełnym omówieniem i przykładami. Jeśli szukasz jakiejś lekcji naciśnij na klawiaturze komputera ctrl + f i wyszukaj po polsku lub angielsku daną lekcję. Lekcje są wciąż nagrywane na kanał YouTube Elanguages i dodawane na stronę, sprawdzaj aktualizacje. Krok po kroku po polsku - ze wszystkich naszych materiałów kliknij tutaj. Polecane książki: odwiedź księgarnię lub sklep.

Podstawy

Basic English grammar - podstawy gramatyki angielskiej są niezwykle ważne, ponieważ są jak fundament w postawieniu domu. Polecamy, aby na początku nauki angielskiego zapoznać się z tymi lekcjami. 

English tenses - czasy angielskie, to za ich pomocą wiemy jak mówić o chwili obecnej, o przeszłości lub przyszłości, wiemy jak budować zdanie, jak zadawać pytanie oraz jak zaprzeczać. Opis każdego z czasów z oparciem o przykłady użycia, pozwalają Ci szybko je zrozumieć.

Czasy angielskie
Krok po kroku

Angielski step by step. Oto nasz spis lekcji gramatyki, słów i zwrotów, który pozwoli Ci  wdrożyć się w język angielski. Nasze wszystkie lekcje są oparte o przykłady, które pozwalają Ci zrozumieć gramatykę w prosty i przyjemny sposób, zarazem szybko i skutecznie. Przejrzyj po kolei.

Parts of speech - części mowy takie, jak: czasownik, liczebnik, zaimek, rzeczownik i inne. Dzięki nauce ich, zaczniemy rozumieć angielski oraz składać swoje pierwsze zdania w sposób poprawny i zgodny z zasadami gramatycznymi.

Części mowy

Rekomendowane książki do nauki gramatyki angielskiej:

bottom of page