top of page

Matura Angielski

British Flag

Matura

To okres w życiu, który każdy musi przejść, jeśli chce się nadal kontynuować naukę na studiach. Jest to dość stresujący okres, wiele nauki oraz chwil zwątpienia czy na pewno dam radę. Ja wiele razy wątpiłem w to, że faktycznie zdam. Matematyka, język polski, angielski... A gdzie tu jeszcze nauka do ustnych i czułem się zrezygnowany jak o tym wszystkim pomyślałem. Ale! Miewałem też takie dni, że wstawałem rano, silny psychicznie, z nastawieniem "Dziś zrobię dużo, pouczę się, jutro będę wiedział więcej a za miesiąc zdam wszystko." W te dni wierzyłem, że zdam maturę bez problemu. Musisz sprawić, aby takich dni było więcej w Twoim całym życiu. Osobiście ze swojego doświadczenia muszę Ci napisać. Uczyłem się codziennie po trochę, sukcesywnie do przodu, założyłem sobie oddzielnie zeszyt do każdego z przedmiotów maturalnych i zapisywałem sobie co muszę umieć i przerabiałem, lektury z gwiazdką oraz żeby znać coś do każdego z motywu: śmierci, przyjaźni, miłości itp. (słuchałem streszczeń), ćwiczyłem zestawy maturalne do ustnej z nauczycielką angielskiego oraz z dziewczyną, matematyki uczyłem się z Panem z kanału na YouTube: Matemaks. Gorąco polecam, uczyłem się wykonując razem z tym Panem arkusze, które przerabia z poprzednich lat, wyjaśniając każde zadanie krok po kroku, nauczyłem się również korzystać z tablic maturalnych.

 

Ta pomoc od YouTuberów i Blogerów z darmową nauką skłoniła mnie do chęci pomocy również Tobie przy maturze z języka angielskiego i zacząłem nagrywać darmowe lekcje dla Ciebie. Poniżej znajdziesz lekcje wideo, w których omawiam od samego początku maturę pisemną jak i ustną. W każdej lekcji szczegółowo omawiam każde zadanie na czym polega, podaję wskazówki i wyjaśnienia, na co trzeba zwracać uwagę itd. Omawiam wszystko na arkuszu z 2018 roku, aby nasze zadania treningowe były w tym samym kierunku co te na egzaminie. Dzięki takiej nauce, będziemy wiedzieli jak się obchodzić z pewnymi zadaniami. Nie będzie to dla Ciebie nowość i coś nie zrozumiałego. Nie traćmy czasu! Uczmy się!

Matura z angielskiego poziom podstawowy:

Nauka na zasadzie wykonywania arkuszy z poprzednich lat, to jedna z najlepszych i najskuteczniejszych metod przygotowania się do matury.

Pisemna:

Zadanie 1 słuchanie - prawda fałsz

Zadanie 2 słuchanie - dopasowywanie nagłówka

Zadanie 3 słuchanie - test wyboru

Zadanie 4 - wybór nagłówka

Zadanie 5 - w trakcie realizacji

Zadanie 6

Zadanie 7

Zadanie 8

Zadanie 9

Zadanie 10 pisanie - wiadomość na blogu

Zadanie 10 pisanie - wpis na forum

Zadanie 10 pisanie - e-mail

Ustna:

Cały zestaw odegrany na role

Zwroty przydatne do opisu obrazka

Opis obrazka

Dodatkowe materiały do nauki przygotowujące do egzaminu:

  • Przerób wszystkie lekcje z zakładki Gramatyka

  • Z zakładki Słownictwo przerób lekcje tematyczne, z których czujesz, że mało wiesz np. Miesiące po angielsku

  • Szczególnie dobrze naucz się czasowników nieregularnych Czasowniki nieregularne

Matura z angielskiego poziom rozszerzony: 8 maja 2018

Pisemna:

Zadanie 1 słuchanie - test wyboru

Zadanie 2 słuchanie - w trakcie robienia

Zadanie 3 słuchanie

Zadanie 4

Zadanie 5

Zadanie 6

Zadanie 7

Zadanie 8

Zadanie 9

Zadanie 10 pisanie - rozprawka

Zadanie 10 pisanie - list formalny

bottom of page