top of page

Od czego zacząć naukę języków obcych?

Zaktualizowano: 30 wrz 2019

Słownictwo czy gramatyka? A może jakieś kursy językowe, aplikacja lub po prostu wyjechać za granicę i dopiero tam nauczyć się języka?

W internecie krąży wiele pytań odnośnie rozpoczęcia nauki od podstaw. Większość osób nie wie jak zacząć się uczyć nowego języka, aby się w tym wszystkim nie pogubić, przedstawiamy Ci naszą propozycję.


Na samym początku musisz ustalić sobie do czego Ci ten język będzie potrzebny. Na rynku jest wiele kursów językowych, które mogą przygotować Cię ogólnie lub do konkretnej dziedziny, na przykład aby obracać się biznesie, będą kładli nacisk na słownictwo i żargony z tej kategorii słów, często w takim przypadku okazuje się, że niektórych słów nie znają nawet rodowici Anglicy lub uczeni. To tak jak my, osoba która nie obraca się w handlu nie będzie znała tych terminów i żargonu językowego.


studia języki obce szkoła praca

Studia

Jeśli chcesz nauczyć się danego języka bo planujesz rozpocząć studia związane z językiem obcym, to najlepiej uczyć się z książek do gramatyki, wykonywanie dużo ćwiczeń, uczyć się słownictwa działami, ogólnie dużo teorii dodatkowo praktyka za granicą w konwersacjach z ludźmi też się bardzo przyda, to pozwoli Ci być otwartym na zajęciach oraz rozumieć co mówią wykładowcy.


praca a język

Praca

Jeśli planujesz wyjazd za granicę do pracy to musisz wiedzieć na pewno podstawowe uniwersalne zwroty, których używa się wszędzie czyli na przykład, aby potrafić się przedstawić innym osobom, potrafić podawać godzinę, spytać o pomoc itp. To wszystko może Ci się bardzo przydać również w życiu codziennym za granicą lub w podróży. Jeśli wiesz, że będziesz pracował z obcokrajowcami, wtedy warto poćwiczyć jakieś słownictwo związane z tym zawodem i ogólnie najlepiej wybrać się na jakiś szybki kurs językowy z prośbą o nacisk na dany zawód, aby przygotowali Cię do pracy w tym zawodzie jak najlepiej językowo. Natomiast jeśli planujesz wyjechać do rodziny czy znajomych do pracy, gdzie będą Polacy i będzie porozumiewał się w swoim ojczystym języku, wtedy często nawet bez jakiejkolwiek wiedzy językowej jesteśmy w stanie sobie świetnie poradzić za granicą, lecz zawsze lepiej czuć się bezpieczny wiedząc to i owo. Tu podstawowe zwroty, liczby, dni tygodnia itp. spokojnie wystarczą.


podróże języki

Podróż

Planujesz wyjechać na wakacje za granicę? Poćwicz zwroty związane z komunikacją miejską, pytanie o drogę, zwrotów jakie panują na lotnisku, dworcu, nie zapominajmy również o zwrotach w razie kradzieży czy złego samopoczucia, aby potrafić porozmawiać z lekarzem lub policjantem. Dobrze sprawdzą się również zwroty związane z wypożyczeniem samochodu, płatności, w sklepie, zamawianie wycieczek, zwroty grzecznościowe oraz podstawowe zwroty. Dzięki takiej dawce wiedzy, będziemy w stanie komunikować się z innymi obcokrajowcami, którzy są zazwyczaj na podobnym poziomie angielskiego jak my.


matura angielski

Matura

Nauka do matury w brew pozorom nie jest taka trudna. Wystarczy dobrze przerobić działami słownictwo z jakiejś książki do matury, wykonywać ćwiczenia - czytanie ze zrozumieniem, na słuchanie, przyuczyć się podstawowych czasów, czasowników nieregularnych oraz modalnych, kilka struktur gramatycznych. Na egzamin ustny, dobrze jest z kimś np. poprosić swojego nauczyciela ze szkoły, aby przerabiać zestawy. Praktyka czyni mistrza! Na naszym kanale, pomagamy Ci ogarnąć słownictwo, podstawowe czasy, gramatykę oraz znajdują się tam też wypełnione arkusze z poprzednich lat wraz z omówieniem każdego zadania włącznie ze słuchaniem + dajemy najpierw Ci możliwość wykonania samemu i porównania z naszymi odpowiedziami.


Wiele lekcji związanych z pracą, życiem codziennym, podróżą, egzaminami, słownictwem i wiele więcej znajdziesz na naszym kanale YouTube: Elanguages


Jeśli masz konto na YouTube, kliknij subskrybuj oraz dzwoneczek, aby być na bieżąco z nowymi lekcjami. Pisz w komentarzach pod filmami jaką chciałbyś kolejną lekcję. Oczywiście zostaw również ślad po sobie w postaci łapki w górę pod filmikami! :)


99 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page